Telif Teklifi

Bu blog okuru şu kurallarla haşır neşirdir.

0. Buradaki kurallar değişebilir, artabilir, okuyucu şaibeli işler çevirecekse burayı kontrol etmekle sorumludur.

1. Bu blog içeriğini sesli veya içinizden istediğiniz biçimde okuyabilirsiniz.

2. Bu blog içeriğini kişisel kullanımınız için bilgisayarınıza kaydedebilir hatta yazıcınızdan çıktı alma özgürlüğünüzü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

3. Bu blog içeriği aynı ortamda birden fazla kopyaya sahip olamaz. Yani kendi blogunuza buradan birebir kopyala yapıştır yaptıktan sonra benden kendi yazımı silmemi isteyebilirsiniz. Ama bu ne kadar saçma olacaksa bana göre de aynı içeriğin aynı ortam içinde aynı biçimde birden fazla kopya olması çöplükten başka bir şey değildir.
3.a. Bu maddeye istisna oluşturacak bir durum yaratırsanız yazarla iletişim kurulabilirsiniz.

3.b. Madde içinde geçen biçim tanımıyla anlatılanı örnekler içerisinde anlatarak, tüh ben yanlış anlamışımları önlemek benim sorumluluğum olduğu gibi bunlara riayet etmekte sizinkidir.

3.b.1. Burada yazılanları kopyala yapıştır ve elektronik posta aracılığıyla arkadaşlarınıza ve düşmanlarınıza gönderemezsiniz. İçeriğin bulunduğu internet adresini kişisel yorumunuzla birlikte tanıdıklarınıza göndermek doğru davranış biçimidir.

3.b.2. Aynı içeriğin aynı ortam içinde farklı biçimde nasıl olacağına örnek vermek gerekirse. Kaynak belirtmek şartıyla burada yazılanları seslendirerek (mp3 yaparak) sitenizde barındırma hakkınıza sahipsiniz. Bu alt madde “kısa” kategorisi ve şiirlerin dışındakiler için geçerlidir. Bu işlem yapılmadan önce yazardan izin alınmalıdır. Yazar izim verse bile daha sonra yayınlanmış içeriğin imhasını talep etme hakkını gizli tutar.

3.b.3. Bu blog içeriğini kağıt üzerinde bir dergi, gazete veya fanzinde yazardan gerekli izinleri aldıktan ve kaynak belirtmek şartıyla yayınlanmasında hiçbir sakınca yoktur.

3.b.4. Aynı içeriğin farklı ortam içinde aynı biçimde nasıl olacağına örnek vermek gerekirse. Televizyon ekranında yazı biçiminde yayınlanması, yazar izniyle olabilecek şeydir (teletext de bu madde dahilindedir).

3.b.5. Aynı içeriğin farklı ortam içinde farklı biçimde nasıl olacağına örnek vermek gerekirse. Radyo hoparlöründe ses biçiminde yayınlanması, yazar izniyle olabilecek şeydir.

Yorumlar

  1. Bu ne ya microsoftun eulası mı?

    YanıtlaSil
  2. bence yeterinceden bile fazla şekilde makul.

    YanıtlaSil
  3. gnu/linux veya Özgürlük İçin etiketli yazılar yukarıdaki telif şartlarına tabi değildirler, by nc sa ile teliflendirilmiştirler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

sen de yaz yaz yaz buraya yaz bütün sözlerini

Bu blogdaki popüler yayınlar

Diğer Dillerde Hoşçakal

Müfettiş Gadget'taki Kötü Adamın Yüzü Açığa Çıkmış

Sony Kulaklığınızın Sol Teki Bozulduysa