Bret Victor'un Kitaplığı

Bir süre önce Twitter zaman akışımdan güzel bir kitaplık fotoğrafı geçti. Kitaplık daha önceden tanımadığım Bret Victor'a aitti ve çok az bir göz atışta dahi harika olduğu anlaşılıyordu.

Fotoğrafın bulunduğu internet sayfasının bağlantısını yerimlerime ekledim birkaç kitabı araştırdıktan ve inceledikten sonra. Tüm kitapların isimlerine fotoğraftan bakıp bu şekilde araştırmak ve ilgimi çekenleri kendi okuma listeme eklemek epey zor olacak diye düşünürken Max Cherepitsa harika bir işe imza attı ve fotoğraftaki tüm kitaplığı yazıya döktü. Bu sayede kitapları incelemek çok daha kolay olacak.

Cherepitsa, Medium'daki yazısından sonra konuyla ilgili bir yazı da günlüğünde yayımlamış ve kitaplıktaki kitapların hangilerinin Rusça baskısı olduğunu araştırmış. Ben de benzer bir çalışmayı başka bir kitap listesi üzerinde Türkçe için yapmıştım GitHub'da.

Çok uzaklarda neredeyse tamamını okumak istediğim bir kitaplığa sahip biri ve yine çok uzaklarda neredeyse aynı benim yapacağım gibi o kitaplığa yaklaşan başka biri.

Yorumlar

  1. Ben de bu blog yazısı ile haberdar olmuş oldum.
    Bari goodreads falan kullansaymış da en azından hangi kitaplara 4-5 yıldız falan verdiğini görseymişiz. Yine de zaman buldukça bazılarını inceleyeceğim.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

sen de yaz yaz yaz buraya yaz bütün sözlerini

Bu blogdaki popüler yayınlar

Diğer Dillerde Hoşçakal

Müfettiş Gadget'taki Kötü Adamın Yüzü Açığa Çıkmış

Sony Kulaklığınızın Sol Teki Bozulduysa