1112211.com İçin RSS Beslemesi

1112211.com'dan Ekşi Sözlük aracılığıyla haberdar oldum. Başlık uzun süre sol tarafta popüler olunca ilk başta hiç ilgimi çekeceğini tahmin etmediğimden bakmadığım ağırlıklı olarak rakamlardan oluşan başlığa merakıma yenilip bir bakayım dedim.

Yazarından yaşamla ilgili öğrenebileceğim şeyler olduğunu gördüğümden fotoğraf / ekran görüntüsü / video günlüğü diyebileceğimiz siteyi takip etmeye başladım. Yaklaşık üç günde o zaman günlüğün yarısına denk gelen üç yüz girdiyi okuyup bitirdim. Devamını okuyamadım çünkü bu ilk içerikler site internet üzerinde duyulunca kaldırıldı yazarı tarafından.

Yeni içeriği de ara ara siteyi ziyaret ederek takip etmeye devam ettim ama bu uzun süre tekrarlanamayacak boyutta bir iş olmaya başladı. Bu yüzden 1112211.com üzerindeki içeriğin takibini kolaylaştırmak için daha önce başkası yapmış mı diye kısa bir araştırma yaptıktan sonra feed43'den yararlanarak bir RSS bağlantısı oluşturdum.


Beslemeyi şu an feedly ile sorunsuzca kullanıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bildirebilirsiniz. İçeriğin her zaman PNG uzantılı resimlerden oluştuğunu varsaydım kolaylık için. Videolar ve kullanılırsa farklı biçimli resimler görüntülenemeyecek. Böyle durumlar için besleme başlığına tıklayarak sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Canımı çok sıkmaya başlarsa yapılabilecek bir şeyler olup olmadığına bakarım.

Ayrıca benim için çok önemli değil ama çok istek olursa besleme içeriğindeki resme kendine hedeflenmiş bir bağlantı ekleyebilirim sanırım. Şimdilik resme sağ tıklayarak resmi yeni sekmede aç seçeneğini kullanabilirsiniz.

1112211.com'u ilk kez duyuyorsanız öncelikli olarak Ekşi Sözlük'teki başlığına veya Milliyet'te çıkan şu habere bakmayı tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Diğer Dillerde Hoşçakal

Müfettiş Gadget'taki Kötü Adamın Yüzü Açığa Çıkmış

Fedora 24'te GRUB 2 Önyükleyici Temasını Değiştirme