Günlüklerdeki Yenilikler

Etiket Bulutu

Oyunlar hakkında yazdığım Penguenler de Oynar'a bir etiket bulutu ekledim. Ne kadar kolay gerçekleştiğini görünce oldukça şaşırdım. Daha önceden de heveslenmiştim ama bir türlü denemek için fırsatım olmamıştı.


Eğer siz de günlüğünüz için bir etiket bulutu oluşturmak istiyorsanız phydeaux3'ün hazırladığı şu belgeden yararlanabilirsiniz. Eğer yapamadığınız bir şey olursa phydeaux3'ün günlüğündeki ilgili yazıda sorunuzu söyleyebilirsiniz. Şurada da bu belgenin Türkçe çevirisi var, isterseniz ona da bakabilirsiniz (çevirinin güncel olup olmadığını bilmiyorum).

Sadece Penguenler de Oynar'a ekledim etiket bulutunu, çünkü diğer günlüklerde pek fazla etiket yoktu. Ayrıca yazıdaki renk kodları için verilmiş olan bağlantı çalışmıyor şu anda, renk kodlarını öğrenmek için GIMP veya benzeri bir programdan yararlanabilirsiniz. Son olarak şunu söylemek istiyorum; etiket bulutu oluşturmak için birçok alternatifiniz olsa da bunu tavsiye ederim çünkü bir çok özelliği kolayca değiştirilebiliyor ve kurulumu herkesin yapabileceği kadar kolay.Şansa İnanmam

Bu özellik de oldukça güzel oldu, fazla açıklama yapmaya gerek yok, bir kere tıklamanız yeterli ne olduğunu görmek için. Eğer günlüğüme girip yeni bir yazıyla karşılaşamazsanız ilgili bağlantıyı açabilirsiniz. Kendi günlüğünüze bu özelliği nasıl ekleyeceğinizi merak ediyorsanız phydeaux3'ün günlüğündeki şu yazıya bakabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Diğer Dillerde Hoşçakal

Fedora 24'te GRUB 2 Önyükleyici Temasını Değiştirme

Müfettiş Gadget'taki Kötü Adamın Yüzü Açığa Çıkmış